Site İçi Arama
  
 
DUYURULAR
 

 

 
Ziyaretçi Sayısı
Bugün :0
Dün :9
Toplam :11.974
Güncel Haberler
 
  DEĞERLİ MESLEK BÜYÜĞÜMÜZ YUNUS ENSARİ'Yİ ZİYARETİMİZ

                                          

06 Ocak 2017 Cuma Günü, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Ensari Holding’in bünyesindeki Taurus AVM’de bulunan ofisinde "Meslek Çınarımız" Yunus ENSARİ'yi ziyaret ettik. Ziyarete Türkiye Ormancılar Derneği Genel Saymanı Kemal KAYA, Dernek Müdürü Serkan AYKUT ile kardeş kuruluşumuz Ormancı Personeli’nin Çocuklarını Okutma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İsmet BAYRAKTAR ile vakıf çalışanı Önder ÇALT katıldı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede derneğin ve vakfın gelecek hedefleri anlatıldı ve bu konuda bir dosyanın yanında kendisine Derneğimizin 2017 takvimi ve 26 Aralık’ta çektirdiğimiz fotoğraflar takdim edildi. Kendisi de hem bu projelerimizde sunacağı katkılar hakkında düşüncelerini ve Orman Mühendisi olarak meslek yaşantısındaki tecrübelerinden enteresan örnekler aktardı. Görüşme sonunda her zamanki nezaketiyle bir sonraki gün yani 7 Ocak 2017’de üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Yunus Ensari Resim Yarışması Sergisi’ne bizleri davet ettiler.

                                                            BİR MESLEK ÇINARI YUNUS ENSARİ

                                          

 Yunus ENSARİ 1919 yılında Bitlis’in Ahlat ilçesinde dünyaya geldi. 1943 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden mezun olan ENSARİ, Türkiye Ormancılar Derneği’ne 8 Ocak 1944 yılından beri tam 73 yıldır 337 üye numarası ile kayıtlı olup tüm üyelik vecibelerini layıkıyla yerine getirerek, varlığıyla derneğimizin kurum kimliğine önemli katkılar sunmakta ve bugün dahi bizleri yalnız bırakmadan bütün etkinliklerimize katılmaktadır. En son 26 Aralık 2016’da üyeliklerinin 60. Yılını dolduran meslek büyüklerimiz ve bizleri yalnız bırakmayan ilköğretim okulu öğrencileriyle birlikte 92. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerimizde yaş günü pastamızı kesmiş, bizleri yine yalnız bırakmamıştı. Kendisi halen 14 Mart 1955 yılında kurucuları arasında yer aldığı doğa ve çevre koruma konularında önemli kuruluşlarından olan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da sürdürmenin yanında pek çok sivil toplum örgütünde yöneticilik ve üyelikleri bulunmaktadır. 

                                          

                                              3. Geleneksel Ensari Vakfı Resim Yarışması Ziyaretimizden.

                                           

Yunus BEY'in Orman Mühendisi olarak görev yaptığı yıllarda doğadan temin ettiği ağaç kabuklarından hazılamış olduğu tablo.


 
Eklenme Tarihi : 8.3.2017

  Bu yazıdan çıktı ver
  Bu yazıyı arkadaşıma gönder
Sayfanın başına git
Geri Dön
© 2014 ORMANCI PERSONELİNİN ÇOCUKLARINI OKUTMA VAKFI
  tasarım: ramos bilişim