Site İçi Arama
  
 
DUYURULAR
 

 

 
Ziyaretçi Sayısı
Bugün :4
Dün :12
Toplam :15.160
HAKKIMIZDA
 

Vakfımız,1970 yılında, zamanın Orman Bakanı başkanlığında,dönemin üst düzey yöneticilerinden 9 kişi ve 7 Ormancı sivil toplum örgütünün katılımıyla,ormancı personelinin yüksek öğrenimde okuyan çocuklarının eğitimine yardımcı olmak amacıyla Ankara'da kurulmuştur.

Vakfımızın üst organı Mütevelli Heyeti'dir. Mütevelli Heyet 23 kişiden oluşur.Bunların 19'u gerçek kişiler, 4'ü de Ormancı sivil toplum örgütü temsilcileridir.Yılda Mart ve Kasım ayları olmak üzere iki kez toplanır.

Vakfın icra organı Yönetim Kurulu'dur.Bu kurul 7 kişiden oluşur.İstendiği takdirde dışarıdan en çok 3 kişi üye alabilmekte,diğerleri Mütevelli Heyet üyelerinden seçilmektedir.Vakfın tüm işlerini planlayan ve yürüten bir organ olup, Mütevelli heyet'e karşı sorumludur.

Denetleme kurulu ise, Mütevelli heyet içinden ya da dışından 3 kişiden oluşmaktadır.Yönetim kurulunun iş ve işlemlerini yıda en az iki kez denetleyerek, Mütevelli Heyet'e bilgi verir.

Vakfımız kuruluşundan bu yana öğrenim kredisi vermeye başlamış ve bugüne dek 8 bine yakın öğrenciye kredi vermiştir.Bunun yanında,gereksinimi olan öğrencilere ders araç gereç,barınma ve yemek kredileri de vermiştir.Ancak,son yıllarda gelirlerimizin ve nakit varlığımızın azalması nedeniyle sadece yüksek öğrenim kredisi verebilmektedir.

Vakfımız,Ormancılık kuruluşlarında;işçisinden en yüksek amirine kadar her kademede görev yapan ve bu kuruluşlardan emekli olan elemanların yüksek öğrenimde okuyan çocuklarına ayrım gözetmeden kredi yardımı yapmaktadır.Doğal olarak burada öncelik,bağış yapanlarda olmaktadır. 


 
  Bu yazıdan çıktı ver
  Bu yazıyı arkadaşıma gönder
 
 
Geri Dön
© 2014 ORMANCI PERSONELİNİN ÇOCUKLARINI OKUTMA VAKFI
  tasarım: ramos bilişim