Site İçi Arama
  
 
DUYURULAR
 

 

 
Ziyaretçi Sayısı
Bugün :3
Dün :1
Toplam :15.051
KREDİ BAŞVURUSU
 

KREDİYE NASIL BAŞVURABİLİRİZ
Her yıl yeni talepler için, ormancı personelin yüksek okulda okuyan çocukları için kredi talep formunu doldurarak, öğrenci belgesi ile birlikte Eylül ayı sonuna kadar Vakfımızın mail adresine ulaştırmaları istenmektedir. Bu formlar,Vakfımızın “opcovak.org.tr.”internet adresinden de temin edilebilir. Vakfımıza ulaşan istekler oluşturulan komisyon marifetiyle değerlendirmeye alınmaktadır.Talep fazla olduğu takdirde bağış yapanlara öncelik verilmekte, şayet kontenjan dolmazsa diğer başvurular değerlendirilmektedir.

KREDİ ALMAYA HAK KAZANMA
Yapılan değerlendirme sonucu kredi almaya hak kazanan öğrencilere belgelerini (taahhüt senedi,kimlik fotokopileri,öğrenim belgesi vb.) tamamlamaları için bir sonraki yılın 15 Aralığa kadar süre verilir. Belgelerini tamamlayanlara Ocak ayından geçerli olmak üzere kredileri gönderilmeye başlanır.

ALINAN KREDİNİN GERİ ÖDENMESİ
Öğrenim süresince ödenen kredi miktarı 2 yıl ödemesiz dönemden sonra en fazla 18 ayda taksitler halinde (faizsiz olarak) geri alınmaktadır. Taksitlerin kaç ay olacağı, ödenen miktarın azlık veya çokluğuna göre, Vakfımız tarafından belirlenecektir.

ÖĞRENCİ SINIFTA KALIRSA
Öğrenci, öğrenim süresi boyunca herhangi bir sınıfta sene kaybederse, o yıl kredi ödemesi dondurulur. Bir üst sınıfa geçtiğini belgelediği andan itibaren kredi ödemesine devam edilir. Ara verme bir yıldan fazla olduğu takdirde kredi ödemesi tamamen kesilir.

 

 Kredi Talep Formunu indirmek için tıklayınız... 

 

 

 


 
  Bu yazıdan çıktı ver
  Bu yazıyı arkadaşıma gönder
 
 
Geri Dön
© 2014 ORMANCI PERSONELİNİN ÇOCUKLARINI OKUTMA VAKFI
  tasarım: ramos bilişim